Inloggen





 RSS Feed Broedlogs
The Year of Living Biblically
Door:  Matthijs Oppenhuizen
Leestip: het boek The Year of Living Biblically van A.J. Jacobs. Het is geweldig. Deze atheïstische New Yorker leeft een jaar lang volgens alle wetten en regels die in de Bijbel staan. Dat zijn 72 A4-tjes vol voorschriften...

Van de Tien Geboden tot aan het dragen van witte kleren en het niet-scheren van zijn baard: hij gaat hardcore. Hij probeert zelfs overspeligen te stenigen. Alleen doet hij dat heel beschaafd; hij laat onmerkbaar een kiezelsteentje vallen op de schoen van iemand waarvan hij weet dat die overspel pleegt. Ook mag hij niets of niemand vereren; de poster van Jimi Hendrix gaat de deur uit, evenals de tien foto's van zijn vrouw met beroemdheden die zij op straat tegenkwam. En hij mag alleen fruit eten van bomen die vijf jaar of ouder zijn. Daarom schakelt hij over op een kersen-dieet. Die boom draagt pas na vijf tot zeven jaar vrucht. Veilige keus, dus. (De man heeft trouwens wel iets met bijzondere projecten. Zo heeft hij de hele Encyclopaedia Britannica gelezen voor zijn boek The Know-It-All)

Maar in dit boek zegt hij de hele tijd dat hij heel veel moeite heeft om te geloven in God en dat hij hoopt dat dit Bijbel-project hem
'spiritueler' maakt. Het gaat volgens hem moeizaam, maar toch heeft ie soms geniale invallen. Zoals na een half jaartje:

As I said, I've started to look at life differently. When you're thanking God for every little joy – every meal, every time you wake up, every time you take a sip of water – you can't help but be more thankful for life itself, fur the unlikely and miraculous fact that you exist at all.

Nog een mooie. Dit schrijft hij na zijn zoektocht naar fruit van bomen ouder dan vijf jaar:

The fruit taboo made me more aware of the whole cherry process, the seed, the soil, the five years of watering and waiting. That's the paradox: I thought religion would make me live with my head in the clouds, but as often as not, it grounds me in this world.

Oh ja, er is een Nederlandse vertaling: Een Jaar leven Volgens de Bijbel. Maar ik pleit heel erg sterk voor de Engelstalige versie.

Commentaar
Toevoegen Zoeken
Charissa   | 01-03-10
Ha Matthijs! Je hebt geschreven!!!! ik wist het al een tijdje, maar vergat het telkens te melden! Go Matthijs laat al die wonderscherpe eigenzinnige absurde gedachten van jou aan ons horen!
Eline   | 26-03-10
Voor die mensen met weinig tijd: de schrijver heeft ook een voordracht gegeven bij TED. Die is te vinden op YouTube of hier: http://bit.ly/12JMmm
Velden met een * zijn verplicht
Schrijf commentaar
Naam:
*
Email:
*  
Website:
 
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

08-09 Nomaden
02-10 Het Ei speelt: Om te praten (Utrecht)
09-10 Vervolgtraining Kopstukken: Rust Reinheid Regelmaat - ontspannen leven!
29-10 Kopstukken dag 1
30-10 Kopstukken dag 1
20-11 Kopstukken dag 2
12-02 Kopstukken dag 3
12-03 Kopstukken dag 4



Margreet Ledelay op Een theologisch kunstwerk
Anne Marth Kuilder op Dansen & leiderschap
Charissa op Invloedrijke mensen
Egbert op De Pinksterstol
Anne Marth op Informatiejunks
 
Ontwikkeling: Will Be